Češka svladala Švedsku i plasirala se u finale SP!

Golom Jana Mareka iz penala Češka je slavila s 3-2 protiv Švedske u prvom polufinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu u Njemačkoj...

Utakmica je igrana u Lanxess Areni u Kölnu, a povela je Švedska u devetoj minuti prve trećine golom Johana Harhjua.

Na 1-1 poravnao je Tomaš Mojžiš u 18. minuti prve dionice da bi Šveđane u vodstvo ponovo vratio Andreas Engqvist u 32. minuti druge trećine. I prednost su Šveđani držali sve do osam sekundi prije kraja utakmice, ali je potom Karel Rachunek savladao vratara Voračeka.

Kako u dodatnih deset minuta nije bilo golova, pucali su se penali, a ondje je svojim golom presudio centar Metallurg Magnitogorska.

Česi su pobjedom došli u priliku boriti se za prvi naslov svjetskih prvaka nakon 2006. godine, a u finalu će im protivnik biti pobjednik između branitelja naslova Rusije i domaćina Njemačke.

Švedska će u borbu za brončanu medalju s poraženim iz spomenutog dvoboja.