SP u rukometu

Brazilke uspješnije od Hrvatske: Za 7. mjesto s Angolom

Na Svjetskom prvenstvu rukometašica u Brazilu, domaće selekcija, ekipa Brazila, pobijedila je Hrvatsku sa 32-31 (14-15) u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta...

Odabranice izbornika Vladimira Canjuge odlično su odigrale veći dio prvog poluvremena, te su u jednom trenutku vodile i sa 6 golova razlike, 12-6. Ipak, Brazilke su do odmora smanjile zaostatak na samo jedan gol razlike, bilo je 15-14 za Hrvatsku.

U nastavku su se opet naše igračice odlijepile, imale su vodstvo 22-18. No, domaća reprezentacija napravila je preokret i povela s 30-21. Hrvatska je u samoj završnici uspjela izjednačiti na 31-31, ali su Brazilke zabile posljednji gol na utakmici i pobijedile s 32-31.

Andrea Penezić zabila je 10 golova uz samo jedan jedini promašaj! Pet pogodaka dodaja je Maja Zebić, a četiri Miranda Tatari (šut 4-5).

U Brazilu je najefikasnija bila Alexandra Nascimento sa 7 golova.

Rusija je pobijedila Angolu s 41-31.

To znači da će u nedjelju za peto mjesto igrati Brazil i Rusija, a za sedmo Hrvatska i Angola.

U polufinalu će u petak igrati Francuska i Danska, odnosno Norveška i Španjolska.