četiri različita pobjednika

Bormio: Paris prvi na četvrtom spustu sezone, hrvatski predstavnik predzadnji

Talijanski skijaš Dominic Paris pobjednik je spusta Svjetskog kupa skijaša u Bormiju, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim zauzeo 50. mjesto.

Dominic Paris (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Paris je četvrti različiti pobjednik u četvrtom spustu ove sezone. Na otvaranju sezone u Lake Louiseu je pobijedio Austrijanac Max Franz, u Beaver Creeku je najbolji bio Švicarac Beat Feuz, dok je u Val Gardeni slavio Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde.

Ovoga puta najbrži je bio Paris ostvarivši desetu pobjedu u karijeri pri čemu devetu u spustu.

Paris je pobijedio s rezultatom 1:55.21, drugi je bio njegov sunarodnjak Christof Innerhofer sa 36 stotinki sekunde zaostatka, dok je treći bio Švicarac Beat Feuz koji je imao 52 stotinke sekunde zaostatka. Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim zauzeo je pretposljednje, 51. mjesto sa 5:04 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 620 bodova, drugi je Austrijanac Max Franz sa 363 boda, dok je treći Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 355 bodova.
U poretku spustaša vodi Feuz sa 260 bodova ispred Franza koji ima 222 boda, a treći je Paris sa 196 bodova.

Iduću utrku skijaši će imati u subotu, također u Bormiju gdje je na rasporedu superveleslalom.