Želi iskorak

Bolt: 'Na Igrama u Londonu želim trčati štafetu 4x400 metara'

Jamajčanski sprinter Usain Bolt želi napraviti novi iskorak na Olimpijskim igrama u Londonu iduće godine. Nakon Igara u Pekingu i tri zlata, Bolt želi i četvrto u Londonu...

Branitelj naslova na 100, 200 i štafeti 4x100 metara želi biti dio četveročlane ekipe Jamajke koja će trčati 4x400 metara na Igrama iduće godine. Bolt u dosadašnjoj karijeri nikada nije trčao utrku na 400 metara na mitinzima najviše kategorije.

"Ako im mogu pomoći da se domognu zlata želim biti dio te momčadi", rekao je Bolt.

Posljednji atletičar koji je osvojio četiri zlatne medalje na Olimpijskim igrama bio je Carl Lewis u Los Angelesu 1984. godine. Rekorder po broju osvojenih medalja je Finac Paavo Nurmi koji je 1924. godine osvojio njih pet.

Iako se nikada nije natjecao na najjačim mitinzima u utrkama na 400 metara, Bolt je izjavio da je oduvijek želio biti dio momčadi koja nije slavila u ovoj disciplini od davne 1952. godine i utrke na Igrama u Helsinkiju. Amerikanci su tradicionalno najbrži u utrkama na 4x400 metara.

Najbrži službeni Boltov rezultat na 400 metara je 45.28, ali njegov menadžer Ricky Simms tvrdi da njegov pulen može i puno bolje. Rekao je da je jednom prilikom Bolt stazu dugu 400 metara otrčao za 43.58. Samo za usporedbu svjetski rekord iznosi 43.18.

Boltov trener, Glen Mills, smatra da će njegov učenik svoj vrhunac doseći sa 26 godina.

"Veselim se idućoj godini. Imam 25 i napredujem prema 26. Želim pokušati pomoći dečkima na 4x400 jer znam da se istinski trude i da su napravili iskorak u usporedbi s prošlim sezonama", zaključio je najbrži čovjek današnjice.