Svjetski kup, spust

Miller slavio, Kostelić osvojio prve spustaške bodove!

Najbolji hrvatski skijaš i branitelj naslov Svjetskog kupa Ivica Kostelić zauzeo je solidno 19. mjesto na utrci spusta u američkom Beaver Creeku...

Kostelić je stazu dugu 2.729 metara prešao u vremenu minute, 45 sekundi i 63 stotinke što je bilo za sekundu i 81 stotinku slabije vrijeme od pobjednika Bodea Millera.

Kostelić je tako doskijao do svojih prvih spustaških bodova, na utrci u američkom Beaver Creeku ostvario je 19. vrijeme što mu je donijelo 12 bodova. Kostelić je trenutačno 16. u ukupnom poretku, a vodeći je Didier Cuche.

Miller je slavio ispred Švicarca Beata Feuza za jedva primjetne 4 stotinke sekunde. Treće mjesto zauzeo je austrijski skijaš Klaus Kroell koji je za pobjednikom zaostao 14 stotinki.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim, koji je startao s rednim brojem 50, zauzeo je u tom trenutku posljednje mjesto (48.) nakon svoje vožnje sa gotovo četiri sekunde zaostatka za Millerom. Nakon njega uslijedila je još nekolicina vozača koji su se smjestili iza njega, pa Zrnčić-Dim trenutno (10 vozača do kraja), zauzima tek 52. mjesto.