Biatlon: Fak 16. u dohvatnoj utrci u Fort Kentu

Norveški biatlonac Emil Hegle Svendsen iskoristio je pobjedu u sprinterskoj disciplini Svjetskog kupa u američkom Fort Kentu, ostvarenu u četvrtak, za obranu prvog mjesta u dohvatnoj utakmici...

Upisao je Norvežanin svoj 23. trijumf u Svjetskom kupu došavši na samo 63 boda zaostatka za sunarodnjakom Tarjeijem Bøom, vodećim u ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon 18 od 26 natjecanja, tako da je u foto-finišu pobijedio Francuza Martina Fourcadea.

Hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom Jakov Fak na kraju je završio na 16. mjestu. Loš je to rezultat s obzirom na činjenicu da je u utrku startao sa šeste pozicije koju je zaradio u sprintu. Morao je zbog lošeg gađanja odraditi četiri kaznena kruga koja su mu oduzela mnogo vremena.

Bolji iz slovenske reprezentacije od njega bio je Klemen Bauer na desetom mjestu.

Biatloncima u Fort Kentu, na posljednjoj postaji Svjetskog kupa prije Svjetskog prvenstva, predstoji nedjeljna utrka u disciplini masovni start.