breaking news !: USKORO UŽIVO SDP sazvao izvanrednu presicu, komentirat će odluku Ustavnoga suda
Krenuli po olimpijsku vizu

'Barakude' otvorile Svjetsko prvenstvo pobjedom!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija očekivano lakom pobjedom otvorila je nastup na 14. po redu Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Šangaju. Na startu su izabranici Ratka Rudića savladali Brazil sa 14-5...

Riječ je o dvoboju 1. kola skupine C u kojoj se osim Hrvatsku i Brazila nalaze još i Kanada i Japan.

Hrvatska je prvu četvrtinu riješila 5-0 u svoju korist, a u tom je periodu briljirao Miho Bošković s tri gola. Prvi gol na susretu primili smo tek tri minute i 23 sekunde prije kraja druge četvrtine kada je Danilo Correa zabio za smanjenje prednosti na 7-1. U nastavku su se naši malo opustili, što su Brazilci iskoristili za izbjegavanje potpunog potopa.

Najefikasniji igrač susreta bio je Bošković s četiri gola, tri je zabio Fran Paškvalin, a po dva su dodali Nikša Dobud i Sandro Sukno. U strijelce su se još upisali Paulo Obradović, Andro Bušlje i Petar Muslim, dok je Josip Pavić na vratima skupio 14 obrana. Kod Brazilaca je s dva gola najefikasniji bio Jonas Crivella.

Hrvatskoj sada slijedi dan odmora, a u srijedu će odmjeriti snage protiv Kanade. Utakmica protiv Japana na rasporedu je 22. srpnja.