Bravo!

VIDEO 16-godišnja hrvatska senzacija postala prvakinja Europe, postavila strašan rekord

Jana Koščak postavila je rekord u broju osvojenih bodova na juniorskom Europskom prvenstvu.

Jana Koščak (Foto: YouTube/Screenshot)

Talentirana Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u disciplini sedmoboj.

Na europskoj smotri u Jeruzalemu 16-godišnja Varaždinka postavila je rekord u broju osvojenih bodova u sedmoboju za atletičarke do 18 godina. Ukupno je osvojila 6106 bodova i tako za 312 bodova nadmašila prvu pratiteljicu iz Mađarske, Saroltu Kriszt.

U posljednjoj disciplini, utrci na 800 metara, Koščak je osvojila četvrto mjesto i tako potvrdila zlato u juniorskoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Jeruzalemu.

Prije samo 24 sata Jana je izvela nešto se rijetko viđa u atletici. Prvo je imala najbrže vrijeme u utrci na 100 metara na preponama, 13:64, a nakon toga zasjala je u drugoj disciplini, skoku u vis.

Brzo je postavila najbolji rezultat sezone, preskočila je 178 centimetara, a onda još tri puta rušila rekord.

Kako je Koščak osvojila zlato možete vidjeti OVDJE.