Izjednačio NFL rekord

Amerikanci poludjeli: Nova mlada zvijezda oduševila svojom prvom utakmicom

Američka sportska javnost dobila je novog junaka.

Utakmicom između Green Bay Packersa i New Orleans Saintsa otvorena je nova, 92. po redu sezona NFL-a, a prošlogodišnji prvaci su s pobjedom (42-34) ušli u novu sezonu. Pravi junak utakmice je 21-godišnji rookie Randall Cobb koji je postigao dva touch downa i oduševio sve gledatelje.

Cobb je u prvoj četvrtini postigao svoj prvi TD na dodavanje quarter-backa Aarona Rodgersa, ali sve je oduševio potezom u trećoj četvrtini utakmice. Tada su New Orleans Saintsi nakon field goala vratili loptu u igru, a Cobb ju je uhvatio u svojem kaznenom prostoru, izbjegao sve napade igrača Saintsa i pretrčao nevjerojatnih 108 jardi (nešto manje od 99 metara) za svoj drugi TD.

Rookie igrač Green Bay Packersa ovim je touch-downom izjednačio najduži TD u povijesti NFL-a kojeg je postigao Ellis Hobbs za New England Patriotse. No, činjenica kako je Cobb najmlađi igrač koji igra u NFL-u i prvi rođen 90-ih koji je zaigrao u službenoj NFL utakmicu, na ovaj uspjeh daje dodatno svjetlo. Cijela američka javnost oduševljena je ovim postignućem, a Twitter je tijekom utakmice i nakon nje bio preplavljen porukama koje su veličale ovo postignuće, a Kevin Negandhi, jedan od vodećih ESPN-ovih NFL analitičara kratko je pisao: "Postoje debut utakmice, a postoji i Randall Cobb debut utakmice. On je uveo generaciju 90-ih u NFL sa stilom“.