Albrecht: Povratak mi više znači od svjetskog zlata

Amerikanac Ted Ligety pobijedio je na nedjeljnom veleslalomu u američkom Beaver Creeku za Svjetski kup, ali, čovjek dana bio je ipak 27-godišnji Švicarac Daniel Albrecht...

Podsjetimo, 22. siječnja 2009. u Kitzbühelu je polivalentni Švicarac doživio težak pad nakon kojeg je tri tjedna proveo u komi. Tada je malotko govorio o njegovom povratku na staze. Stoga je njegov prvi nastup u jednoj utrci Svjetskog kupa, 681 dan nakon nesreće u Kitzbühelu, bio emotivan za sve skijaše u Beaver Creeku, a ne samo za Albrechta, koji je zauzeo 21. mjesto, sa zaostatkom od dvije sekunde i 84 stotinke za Ligetyjem. Nakon prve vožnje je bio na 17. mjestu.

''Ovo što se dogodilo u Beaver Creeku mi je vrjednije od zlatne medalje koju sam osvojio 2007. godine na Svjetskom prvenstvu u superkombinaciji u Åreu. Bio sam toliko sretan nakon prve vožnje da mi je teško uspijevalo koncentrirati se na drugu'', izjavio je Albrecht, koji je prije tri godine u Beaver Creeku ostvario dvije pobjede u Svjetskom kupu, jednu baš u veleslalomu, a drugu u kombinaciji.

''Sjajan je osjećaj napokon se vratiti u Svjetski kup, još uvijek ne mogu vjerovati da se to dogodilo. Nisam znao kakve su mi akcije, čemu se mogu nadati. Ponekad mi je na treninzima išlo dobro, a ponekad baš i nije. Iznenađen sam sa svojim nastupom. Sada želim raditi svoj posao profesionalnog skijaša bez ikakvog pritiska u budućnosti'', zaključio je Albrecht.