šibenik izgubio

VIDEO Hajduk došao do prve pobjede u HNL-u ove sezone, Eduok majstorski zabio

Dalmatinski derbi na Poljudu završio je pobjedom Bijelih.

U susretu trećeg kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Poljud pobijedio Šibenik sa 1:0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone, dok je Šibenik izgubio i treću utakmicu.

Hajduk je otvorio sezonu odigravši 2:2 kod Lokomotive, a potom je na Poljudu izgubio od Osijeka sa 1:2. Loše otvaranje sezone upotpunilo je i neočekivano ispadanje iz Europe od kazahstanskiog Tobola.

Hajduk je protiv Šibenika dominirao i imao je niz prilika, no Splićani su uspjeli zabiti samo jedan gol pasu na kraju strahovali od izjednačenja.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Stipe Biuk u 27. minuti. Biuk je bio blizu gola i u 20. minuti no njegov udarac je završio u gredi.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, Dinamo i Rijeka se sastaju na stadionu Maksimir, dok će Osijek odmjeriti snage protiv Slaven Belupa.

Na ljestvici vodi Lokomotova sa sedam bodova, Osijek i Rijeka imaju po šest bodova uz utakmicu manje, a četvrta je Gorica također, sa šest bodova.

Hajduk je pobjedom skočio na peto mjesto sa četiri boda, dok je Šibenik upisao i treći poraz.