modriću poništena golčina

Zidane se vratio pobjedom i velikim promjenama: Skupo pojačanje na klupi, Isco se vratio i zabio!

Svi potezi koje je Zidane povukao u prvoj utakmici nakon povratka u Real pokazali su se dobitinima.

Zinedine Zidane (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Zinedine Zidane pobjednički je počeo drugi mandat na klupi Reala. Na Santiago Bernabeuu, koji je gromoglasnim ovacijama pozdravio legendarnog Francuza, Real je s 2:0 pobijedio Celtu.

Već s objavom početnih postava postalo je jasno da će u Madridu zapuhati neki novi vjetrovi. Na gol se vratio Keylor Navas, dok je Thibaut Courtois preselio na klupu.

U veznom redu je ispred Luke Modrića i Tonija Kroosa od prve minute zaigrao Isco, koji je bio u nemilosti bivšeg trenera Santiaga Solarija i rijetko je igrao. Bio mu je ovo prvi nastup nakon El Clasica 2. ožujka. Na klupu je preselio i Sergio Reguilon, a na poziciju lijevog beka vratio se Marcelo.

Zidaneove rošade pokazale su se dobitnim potezom. Navas je u 16. minuti sjajnom obranom spasio Real, a Isco je u 62. minuti zabio za vodstvo.

Marcelo je u 77. asistirao za 2:0 Garethu Baleu, igraču koji je igrao u poraznoj formi u posljednje vrijeme i puno se pisalo o njegovu odlasku i lošim odnosima sa suigračima. U prvom nastupu nakon odlaska Solarija pružio je dobru partiju.

Sudac je na intervenciju VAR-a poništio čak dva gola Realu, a u drugom slučaju je to bio gol Luke Modrića koji je pogodio s 20-tak metara, no taj gol nije priznat zbog pasivnog zaleđa Varanea. Luka Modrić igrao je do 76. minute.

Gradski rival Reala Atletico doživio je šok u kasnijoj utakmici 28. kola Primere u gostima kod Athletic Bilbaa. Na San Mamesu bilo je 2:0.

Atletico je još u šoku nakon ispadanja u Ligi prvaka od Juventusa pa u Bilbau skoro da nisu zabilježili nijednu priliku. Domaći su golovima Inakija Williamsa (73) i Kenana Kodre (85) u samoj završnici to iskoristili te nanijeli madridskome sastavu četvrti poraz u Primeri. Nikola Kalinić je ostao na klupi gostiju.