Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Rijeka i Lokomotiva se mogu nadati

Ždrijeb play-offa Europske lige: Dinamo imao jako puno sreće, Hajduku pakleno težak put do skupina!

U sjedištu UEFA-e u Nyonu održan je ždrijeb play-offa Europske lige.

Hajduk (Foto: Screenshot)

Galerija

Četiri hrvatska predstavnika saznala su svoje suparnike za play-off Europske lige, u kojem se Dinamo već nalazi, dok Hajduk, Rijeka i Lokomotiva se tek trebaju plasirati u tu fazu.

U ždrijebu koji je ovog petka održan u sjedištu UEFA-e u Nyonu Dinamo je prvi doznao s kim će igrati. Modrima se nasmiješila sreća, u toj jednoj utakmici bit će domaćini boljem iz ogleda prvaka Malte (Floriana) i Estonije (Flora Tallinn).

Što se ostalih hrvatskih klubova tiče, najteži put do skupina Europske lige ima Hajduk. Ako Splićani uspiju napraviti čudo i u trećem pretkolu u Istanbulu nokautirati Galatasaray, u play-offu će opet u goste, kod boljeg iz dvoboja nizozemskog Willem II i škotskog Rangersa.

Sezona HNL-a 2020./2021. Katastrofa od igre HNL klubova u Europi: Čeka li Hrvatsku sudbina srpskog nogometa?

Lokomotiva, koja je u trećem pretkolu gost švedskog Malmöa, u play-offu će, ako se tamo plasira, biti domaćin španjolskoj Granadi ili Lokomotiv Tbilisiju iz Gruzije.

Rijeka također nije loše prošla. Uspije li u trećem pretkolu na Rujevici eliminirati ukrajinsku Kolos Kovalivku, u play-offu će biti gost, ali ne kod nekog europskog teškaša, nego kod pobjednika para Kopenhagen (Danska) - Piast Gliwice (Poljska).

Play-off Europske lige (1. listopada):

Dio ždrijeba za prvake:

DINAMO ZAGREB (HRVATSKA) - Floriana (Malta) / Flora Tallinn (Estonija)
Young Boys (Švicarska) - Tirana (Albanija)
Djurgarden (Švedska) / CFR Cluj (Rumunjska) - KuPS (Finska) / Suduva (Litva)
Ararat (Armenija) / Celje (Slovenija) - Crvena zvezda
Dinamo Brest (Bjelorusija) - Ludogorec (Bugarska)
Sarajevo (Bosna i Hercegovina) / Budućnost Podgorica (Crna Gora) - Riga (Latvija) / Celtic (Škotska)
Legia Varšava (Poljska) / Drita (Kosovo) - Qarabag (Azerbajdžan)
Sheriff (Moldavija) / Dundalk (Irska) - KI (Farski Otoci) / Dinamo Tbilisi (Gruzija)

Glavni dio ždrijeba:

Malmö (Švedska) / LOKOMOTIVA (HRVATSKA) - Granada (Španjolska) / Lokomotiv Tbilisi (Gruzija)
Kopenhagen (Danska) / Piast Gliwice (Poljska) - RIJEKA (HRVATSKA) / Kolos Kovalivka (Ukrajina)
Willem II (Nizozemska) / Rangers (Škotska) -Galatasaray (Turska) / HAJDUK (HRVATSKA)
Hapoel Beer Sheva (Izrael) / Motherwell (Škotska) - Viktoria Plzen (Češka) / Sonderjyske (Danska)
Rosenborg (Norveška) / Alanyaspor (Turska) - Mura (Slovenija) / PSV (Nizozemska)
St. Gallen (Švicarska) / AEK Atena (Grčka) - Wolfsburg (Njemačka) / Desna Černihiv (Ukrajina)
Basel (Švicarska) / Anorthosis (Cipar) - CSKA Sofija (Bugarska) / B36 (Farski Otoci)
Sporting Lisabon (Portugal) / Aberdeen (Škotska) - LASK (Austrija) / Dunajska Streda (Slovačka)
Charleroi (Belgija) / Partizan (Srbija) - Apollon Limassol (Cipar) / Lech Poznan (Poljska)
Bešiktaš (Turska) / Rio Ave (Portugal) - Milan (Italija) / Bodo Glimt (Norveška)
Shkendija (Sjeverna Makedonija) / Tottenham (Engleska) - Rostov (Rusija) / Maccabi Haifa (Izrael)
FCSB (Rumunjska) / Slovan Liberec (Češka) - APOEL (Cipar) / Zrinjski (Bosna i Hercegovina)
Standard (Belgija) / Vojvodina (Srbija) - Fehervar (Mađarska) / Reims (Francuska)

Nastavi čitati