Tri boda su tu

Za Barcu svirana dva penala: Messi jednog pogodio, drugog promašio

Katalonci su do samog kraja strahovali za pobjedu, ali su uzeli sva tri boda.

Arturo Vidal i Lionel Messi (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona u susretu je 24. kola Primere na svom Camp Nou svladao Valladolid sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Lionel Messi (43-11m) iz kaznenog udarca na kraju prvog poluvremena kojega je izborio Pique. Imao je Messi priliku još jednom poentirati s bijele točke u samoj završnici utakmice, ali njegov je udarac u 85. minuti obranio vratar Valladolida Masip.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 76. minute, dok je Duje Čop ostao na klupi Valladolida.

Barcelona sada ima 54 boda, sedam više od drugog Atletico Madrida, a devet više od trećeg Reala iz Madrida koji ima utakmicu manje.

Valladolid je 15. sa 26 bodova.

Ranije u subotu je Atletico kao gost svladao Rayo Vallecano sa 1:0 (0:0), a pobjednički gol Griezmanna u 74. minuti postignut je iz sporne situacije. Alvaro Morata, koji je je asistirao Griezmannu, bio je u zaleđu, ali sudac nije ništa signalizirao. Hrvatski napadač Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve Atletica.