Ovo ne viđamo često

Wolverhampton izjednačio bizaran rekord Premier lige protiv Perišićevog Tottenhama

U kadru engleskog Wolverhamptona ima čak deset portugalskih nogometaša.

Ranim subotnjim dvobojem nogometaši Tottenhama i Wolverhamptona (1:0) otvorili su 3. kolo engleske Premier lige.

Od prve minute u dresu Spursa zaigrao je hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić, koji je upisao novu asistenciju u dresu londonskog kluba, dok su gosti prvom jedanaesterkom ponovili bizaran rekord engleskog nogometa.

Od 11 nogometaša Wolvesa, čak sedam njih dolazi iz Portugala. Na vratima Jose Sa, u središnjem redu Joao Moutinho, Ruben Neves i Matheus Nunes, a u napadu Goncalo Guedes, Daniel Podence i Pedro Neto.

To znači da je najviše sunardnjaka, ne računajući dakako Engleze, zaigralo od prve minute u dresu jedne momčadi na utakmici engleskog prvenstva.

Ponovili rekord iz 2020. godine

Međutim, valja napomenuti kako su ovaj rekord postavili prije dvije godine. Odnosno, u prosincu 2020. godine kad su "startali" sa sedam portugalskih nogometaša u sastavu, i to protiv istog protivnika, londonskog Tottenhama.

Inače, tu nije kraj portugalskim igračima u Wolvesima. Na klupi, pogađate, portugalski stručnjak Bruno Lage ima još dva sunarodnjaka, Totija i Nelsona Semeda, dok je Chiquinho van zapisnika zbog ozljede.

Sveukupno, Bruno Lage na raspolaganju ima čak desetoricu igrača iz Portugala.