Marš prema Premierligi

Nova tri boda: Bilićev WBA preokrenuo u završnici na teškom gostovanju

Bivši hrvatski izbornik ostvario je vrijednu pobjedu u nastojanjima da izbori izravni plasman u Premierligu.

West Bromwich Albion, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 22. kolu engleskog Championshipa na kao gost je s 3:2 pobijedio Birmingham.

U ludoj utakmici punoj preokreta WBA je dvaput gubio, ali je uspio osvojiti sva tri boda i nastaviti svoj marš prema izravnom plasmanu u Premierligu.

Već u trećoj minuti Birmingham je poveo, strijelac je bio Jutkiewicz, ali u 10. je Diangana poravnao.

Početkom nastavka, u 47. minuti, Dean je vratio prednost domaćinima i s njihovom prednošću se ušlo u posljednjih 20-ak minuta.  Ipak, nisu izdržali do kraja...

Charlie Austin je zgodicima u 73. i 81. minuti kreirao preokret i donio Biliću 14. prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni.