Kopić na mukama

Težak udarac za Hajduk: Vratar slomio ruku, u Bugarskoj će braniti dojučerašnji junior?

Hajduk je objavio neugodnu vijest tri dana uoči utakmice u Bugarskoj.

Vratar Hajduka Tomislav Duka slomio je ruku u prvenstvenom susretu protiv Hajduka prilikom intervencije u 57. minuti.

Duka se ozlijedio pokušavajući zaustaviti igrača Osijeka Harisa Hajradinovića. Dobio je priliku zbog ozljede prvog vratara Josipa Posavca, ali je među vratnice na kraju morao treći vratar Marin Ljubičić.

Hajduk je objavio da je Duka zadobio prijelom lakatne kosti. Podvrgnut će se operativnom zahvatu, a procjenjuje se da će oporavak trajati tri mjeseca.

Težak je ovo udarac za Hajduk koji čeka uzvrat Europske lige protiv bugarske Slavije. Trener Željko Kopić trenutno ne može računati na dva prva vratara i na vratima se od prve minute očekuje 20-godišnji Ljubičić.

Ljubičić je prošlu sezonu proveo u Hajduku II. Hajduk je uoči sezone ostao bez kompletne vratarske trojke - Poljud su napustili Karlo Letica, Dante Stipica i Ivo Grbić.

Hajduk nije objavio koliko je teška ozljeda Posavca, koji je propustio susret u Osijeku iz preventivnih razloga. Nije poznato kada bi se trebao vratiti na gol, ali prema pisanju Dalmatinskog portala, neće biti spreman za utakmicu protiv Slavije.

Hajduk je, osim što je ostao bez vratara, doživio težak poraz u Osijeku: bijelo-plavi su slavili s visokih 4:1.