VIDEO Zbogom Scudetto: Milan pao u Genovi!

Milan se porazom kod Sampdorije oprostio od borbe za ovosezonski Scudetto...

Nogometaši Sampdorije su nakon nedjeljnog 34. kola najozbiljniji pretendent za četvrto mjesto, posljednje koje u Seriji A iduće sezone vodi u elitnu Ligu prvaka.

Sampdoria je na svom travnjaku pobijedila Milan 2-1, a veliko slavlje im je omogućio Giampaolo Pazzini koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade prevario Didu i zabio za 2-1.

Prije toga je Milan vodio još od 20. minute uz strijelca Marca Borriella, no situacija na travnjaku se posve okrenula u smjeru domaćina od 53. minute kada je Bonera skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Izjednačujući pogodak je postigao Antonio Cassano što je bio njegov sedmi pogodak u sezoni.

Vrijedi zabilježiti da je Cassano nakon povratka nogometu od ozljede odlučio utakmice protiv Juventusa i Genoe (u obje je popularni Samp slavio s 1-0), a i ovom je prilikom zabio iznimno važan pogodak.

Konkurent Sampdoriji za četvrto mjesto, nogometaši Palerma, uzeli su samo bod kod Cagliarija (2-2). No, i njemu se mogu silno radovati budući su do 88. minute gubili 2-0. Prvo je Fabrizio Miccoli izjednačio u 88. minuti, a u petoj minuti dodanog vremena je izjednačio Hernandez. Hrvatski nogometaš Igor Budan je osjetio travnjak pod nogama od 89. minute.

Najviše je pogodaka postignuto u Parmi, njih pet, a gosti iz Genoe (bez ozlijeđenog Jurića) su pobijedili 3-2 uz dva pogotka Palacija, dok je Crnogorac Fatić postigao presudni za 3-2.

Borba za opstanak se nastavlja, a važnu je pobjedu ostvarila Atalanta na domaćem travnjaku u Bergamu protiv Fiorentine (2-1). Bologna je, pak, uzela bod na Friuliju (1-1), makar je mogla i do sva tri jer je vodila do posljednje minute kada je strijelac bio najbolji igrač domaćina Antonio di Natale.