Roma je u gradskom derbiju svladala Lazio rezultatom 2-1, te tako četiri kola prije kraja Serie A ostala na prvom mjestu...

Ranierijeva Roma preskočila je još jednu neugodnu prepreku. U 34. kolu talijanske Serie A svladali su Totti, Vučinić i društvo uvijek neugodne gradske rivale iz Lazija, zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu.

Roma je bila na rubu poraza, jer Lazio je vodio golom Rocchija iz 15. minute, a u 46. imao i penal, kojeg je Floccari promašio. Tada na snagu stupa Crnogorac Mirko Vučinić, koji je prvo iz penala izravnao 53. u minuti, da bi zatim u 65. minuti silovitim udarcem iz slobodnjaka donio Romi trijumf koji bi mogao biti vrijedan i titule prvaka Italije.

Do kraja susreta Rejin Lazio nije uspio izravnati, tek je Ledesma stigao dobiti crveni karton.

'Obrana penala bila je ključ pobjede, to nam je dalo poticaj, jer da su poveli 2-0 ne znam što bi se dogodilo. Ipak, dokazali smo da zaslužujemo držati vrh Serije A,' rekao je junak Rome Mirko Vučinić nakon susreta.

Na tablici Serie A Roma se vratila na vrh i ima bod ispred Intera, te ne pretjerano težak raspored na samom kraju prvenstva..