11 golova u dvije utakmice

VIDEO Veliki obračun bez pobjednika: Čileu poništena dva gola!

Nogometaši Čilea i Meksika odigrali su u Santiagu vrlo sadržajnu utakmicu u 2. kolu skupine A Južnoameričkog nogometnog prvenstva koja je završila 3-3.

Meksikanci su poveli pogotkom Vuosa (21), a već u sljedećoj minuti izjednačio je Vidal (22). Meksikance je po drugi put u vodstvo doveo Jimenez (29) da bi pred kraj prvog dijela Vargas (42) izjednačio na 2-2.

Vidal je iz kaznenog udarca (55) po prvi put donio vodstvo Čileu, ali je ono potrajalo samo do 66. minute, kad je Vuoso svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3-3.

Zanimljivo je da su Čileanci prije tog pogotka postigli gol koji im je poništen zbog zaleđa, a isto im se dogodilo i 80. minuti kad je loptu u mrežu poslao Alexis Sanchez.

Čile i Bolivija su izjednačeni na vrhu ljestvice sa po četiri boda, nakon što je Bolivija u Valparaisu iznenađujuće pobijedila Ekvador 3-2. Bolivijci su već na poluvremenu vodili 3-0 pogocima Raldesa (5), Smedberga (18) i Morena (43-11m).

U drugom poluvremenu Bolivijci su se ograničili na branjenje prednosti, što je Ekvador iskoristio i pogocima Valencije (48) i Bolanosa (81) došao u poziciju boriti se barem za jedan bod iz ovog dvoboja, prvi koji bi osvojili na ovom prvenstvu nakon poraza od Čilea na otvaranju.