Nizozemska nogometna reprezentacija dobro je započela pripreme za SP. U prijateljskoj utakmici pobijedila je Meksiko 2:1, zahvaljujući golovima Van Persieja u 17. i 41. minuti...

Pripremni dvoboj za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici između dvaju reprezentacija-sudionica natjecanja odigran je u Freiburgu, a Van Persie je zabio oba gola za 'oranje', u 17. i 41. minuti. U nastavku je za Meksiko uspio smanjiti Javier Hernandez u 74. minuti.

Van Persieju je ovo bila prva utakmica za Nizozemsku nakon studenog prošle godine kada je ozlijedio gležanj nakon grubog starta Giorgija Chiellinija u prijateljskom dvoboju s Italijom. Van Maarwijk je u utakmicu startao s formacijom 4-2-3-1 s Van Persiejem kao jedinim napadačem, a u nastavku je u vrhu isprobao Milanovu špicu Klaasa-Jana Huntelaara. Ponajbolji igrač nizozemske reprezentacije i Bayernova zvijezda Arjen Robben, u ovom dvoboju nije dobio priliku.

Francuzi su se dugo mučili protiv Kostarike, kao uostalom i u kvalifikacijama za SP

Od ostalih prijateljskih susreta spomenimo 2-1 pobjedu Francuske nad Kostarikom i 2-0 pobjedu Turske nad Sjeernom Irskom. U sudaru momčadi koje nisu izborile Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici Turska je u Connecticutu slavila golovima Sercana Yildirima (48.) i Semiha Sentürka (72.).

S druge strane, Francuzi su se dugo mučili protiv Kostarike, kao uostalom i u kvalifikacijama za SP, ali su na kraju u Lensu, na stadionu Felix Bollaert savladali Kostariku golom Mathieua Valbuene u 83. minuti. Veznjak Kostarike Carlos Hernandez iznenadio je vratara 'tricolora' Stevea Mandandu već u 12. minuti, ali je potom golovima Francka Riberyja (22) i napadača Marseillea Francuska osigurala potpuni preokret.

Valbuenin je gol tim vredniji što je postignut u njegovom debiju za francusku reprezentaciju. Od ostalih detalja spomenimo povratak Arsenalovog braniča Williama Gallasa na travnjake nakon ozljede gležnja. Gallasu je dvoboj protiv Kostarike bio prvi u nekoj utakmici nakon 31. ožujka.