U subotu su nogometaši Stuttgarta pobijedili Bayern na minhenskoj Allianz Areni 2-1 u utakmici 28. kola Bundeslige, te tako Bavarcima nanijeli prvi ovosezonski domaći poraz...

Sve je dobro krenulo za najtrofejniju njemačku nogometnu momčad koja je iz 'hrvatske' akcije povela 1-0. Danijel Pranjić je u 32. minuti s lijeve strane ubacio oštru i zaobilaznu prizemnu loptu na visinu prve vratnice. Olić je krasno uklizao na nju i desnom je ispruženom nogom proslijedio pod gredu Jensa Lehmanna.

Oliću je to bio osmi bundesligaški pogodak ove sezone, od čega drugi u proljetnom dijelu sezone. Pranjiću, koji je i treći put u nizu zaigrao od početka, ovaj put na mjestu lijevoga veznog igrača, ovo je bila treća ovosezonska prvenstvena asistencija. Ima na kontu i jedan gol.

Gostujući je sastav u nastavku utakmice ipak stigao do tri boda i to pogocima Trascha (41. minuta) i Marice koji je bio precizan na otvaranju drugog poluvremena, u 50. Ono što čudi i što je izazvalo polemike jest potez trenera Bavaraca Louisa van Gaala koji je na odmoru odlučio iz igre povući hrvatske nogometne reprezentativce. Zbog toga ili ne, Bayern je pretrpio poraz poslije kojeg se i danas vuku repovi.

'Ja sam znao da ću na poluvremenu izaći van. Takav je bio dogovor', tvrdi Pranjić, kojeg se u posljednje vrijeme učestalo spominje u kontekstu odlaska iz Bayerna. 'Ja o odlasku ne razmišljam, jer želim ovdje napraviti iskorak. Nitko iz kluba sa mnom o odlasku nije pričao. Možda imaju drugačije planove, no ja želim ostati.'

Za razliku od Pranjića, Olić se ne miri sa situacijom koja je zaprepastila i mnoge na stadionu. Da će drugi dio utakmice provesti na klupi, nije se nadao. 'Meni je takva odluka bila nevjerojatna. Ne mogu je razumjeti, pogotovo ne nakon postignutoga gola', rekao je Olić za Tageszeitung.

'Očekivao sam da ću igrati utakmicu do kraja. Meni je uspjeh momčadi na prvome mjestu, no mislio sam da ću pritom i ja pomoći, a nakon pogotka sam morao na klupu. Nisam ljutit, već tužan. Stoga ću razgovarati s trenerom i tražiti objašnjenje. Ovako ne mogu biti zadovoljan', kazao je Bayernov hrvatski napadač.