VIDEO Uvertira za finale: Interova mladost bolja od Bayernove

Dnevnik.hr se utakmicom mladih momčadi finalista Lige prvaka oprostio od izravnih prijenosa najelitnijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

U Madridu su se na malom stadionu Alfredo di Stéfano sastale U-18 momčadi Bayerna i Intera, a slavili su Talijani s 2:0.

Za obje momčadi nastupili su mnogi mladi 'internacionalci', a poveo je Inter već u drugoj minuti golom Rumunja Alibeca. Bayern nije uspio okruniti dobru igru i pred kraj susreta je primio i drugi pogodak. Ponovno je Alibec bio strijelac u 79. Minuti.

Bila je ovo prva takva utakmica u povijesti Lige prvaka te prva koju je organizirao UEFA-in odijel za klubove. Nama je bila posebna zanimljiva, jer je u uvertiri velikog finala Lige prvaka nastupio još jedan biser hrvatske dijaspore. Riječ je o 17-ogodišnjem Dominiku Burušiću, mladiću rođenom u Beču koji ima i austrijsku i hrvatsku putovnicu. Trenutno igra za austrijsku U-17, ali još nije kasno da za koju godinu obuče dres hrvatske reprezentacije.

Burušić je odigrao vrlo dobru utakmicu na mjestu napadača te imao nekoliko sjajnih pokušaja za pogodak, a treba reći i kako je igrao s godinu starijim kolegama iz Bayernu, gdje je kapetan kadetske momčadi.

Finale Lige prvaka igra se ove subote, 22. svibnja na Santiago Bernabeu stadionu u Madridu.