U svom debiju za Lyon Dejan Lovren odmah je bio na teškim iskušenjima.

Monaco je izbacio lyonske Lavove u 16-ini finala francuskog kupa. Domaćin je slavio s 2:1, a prve minute za novi klub odigrao je Dejan Lovren. Bivši branič Dinama dobio je svih 90 minuta na stoperskoj poziciji, a francuski novinari pohvalno su se izrazili tek o prvih 45. U nastavku je bilo žestoko. Naš igrač bio je sukrivac za jedan gol te je imao i nekoliko krivih dodavanja.

Na drugoj strani zadnjih pet minuta igrao je i Jerko Leko. Kaže kako se trener Lacombe prije utakmice raspitivao o Lovrenu. Unatoč tome što ga je Leko nahvalio, Lacombe je igračima Monaca sugerirao drukčije.

'On je svejedno bazirao igru na njemu jer je mislio kako će debi ostaviti traga. U prvom dijelu moji su suigrači komentirali kako je Lovren odličan i čvrst te će biti prava zamjena za Crisa ili Boumsonga', otkrio je Leko Sportskim novostima.

Nastavak je donio probleme za obranu Lavova. 'Cijela obrana je pala. Nakon utakmice sam ga tješio, no nije bio loše volje. Kod tog gola kriva je bila cijela obrana. Ne bi se smjelo uperiti prstom u Lovrena. Cijene ga suigrači, Källström ga je hvalio', prepričao je Leko događaje sa susreta.