Svoj savršen niz nastavili su nogometaši Bordeauxa i u utakmici 19. kola francuskog prvenstva. Na gostovanju kod Toulouse slavili su 2-1 i tako upisali šestu uzastopnu ligašku pobjedu...

Bordeaux ima šest pobjeda zaredom ,a pridodaju li se njima i utakmice Lige prvaka onda ta brojka, koja potvrđuje dobru formu i dominaciju, raste na osam.

U subotu sve nije krenulo po planu za branitelje naslova, ali je tako završilo. Već u četvrtoj minuti Paulo Machado bio je precizan iz daljine u niži lijevi kut vratara Carrassa, no prednost domaćina bila je kratka vijeka. Samo četiri minute kasnije Marouane Chamakh glavom koristi asistenciju Benoita Tremoulinasa i poravnava na 1-1.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a bio je aktivan i sve do 75. minute kada Wendel iz slobodnog udarca pogađa za tri boda gostujuće momčadi i tako na najbolji način korist brojčanu prednost svog sastava. Prekršaj iz kojeg je postignut pogodak na Chamakhu je napravio Cheikh Mbengue i tako dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Gregory Sertic, potencijalni hrvatski reprezentativac, nije nastupio za Bordeaux.

Žirondinci sad imaju ogromnih 9 bodova prednosti nad konkurencijom.