Nogometaši Chelseaja rutinskom su se pobjedom protiv Stokea (2-0) priključili Aston Villi i Portsmouthu u polufinalu engleskog FA Cupa...

Pobjedu branitelja naslova na Stamford Bridgeu izrežirali su Frank Lampard i John Terry koji su si međusobno asistirali za pogotke.

Najprije je Terry u 35. minuti nakon kornera pogurnuo loptu Lampardu koji je sa 17, 18 metara opalio prema golu Thomasa Sørensena. Lopta je na putu malo zakačila Abdoulayea Fayea i prevarila danskog vratara.

U 67. minuti Lampard je uzvratio uslugu Terryju, precizno mu nabacivši loptu na glavu, što kapetan londonskog kluba nije propustio iskoristiti, a pogodak je slavio s puno emocija.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv Aston Ville, dok će Portsmouth suparnika saznati nakon ponovljene utakmice Tottenhama i Fulhama.