breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Nogometaši Španjolske pobijedili su u Murciji Poljsku u generalnoj probi uoči Svjetskog prvenstva 6-0. Radost zbog sjajne generalke europskim je prvacima pomutila ozljeda Andresa Inieste...

U 39. minuti prvog poluvremena veznjak Barcelone na svoje je inzistiranje zamijenjen nakon što ga je zapeklo u zadnjoj loži desne noge, njegovoj očiglednoj “Ahilovoj peti”, koju ne uspijeva zaliječiti već duže od godinu dana.

Iniesta nije šepao jako i nije se činio naročito nesretnim kada je sjedao na klupu. Do pregleda koje će odraditi u srijedu malo se toga može sa sigurnošću konstatirati.

Ipak, direktor reprezentacije Fernando Hierro utješio je naciju:

'Bila je to mjera opreza više nego ozljeda. Samo je osjetio zatezanje. Andres je u redu, neće biti problema.'

Španjolci su protiv Poljaka izgledali impresivno, a to se pogotovo odnosi na Iniestu u početnim minutama, s obzirom da je omaleni veznjak Barcelone kreirao oba vodeća gola: Davidu Villi u 12. te njegovu imenjaku i donedavnom suigraču Silvi u 14.

Silvi je, nakon lucidnog Iniestina proigravanja, posljednji asistirao Xavi Hernandez.

U drugom su poluvremenu pobjedu Španjolaca golovima potvrdili Xabi Alonso, Cesc Fabregas, Fernando Torres i Pedro Rodriguez. Fabregas je golom proslavio svoj pedeseti nastup u dresu nacionalne momčadi, dok je Fernando Torres zaigrao prvi put nakon točno dva mjeseca. Dva je tjedna nakon ozljede operirao menisk desnog koljena. Prema onome što je pokazao u Murciji, spreman je za Mundijal.

U posljednjoj svojoj pripremnoj utakmici prije odlaska u JAR Obala Bjelokosti je u Švicarskoj remizirala protiv domaćeg drugoligaša FC Lausannee odigravši 1-1. Švicarce je u vodstvo doveo Guillaume Katz u 24. minuti, da bi na 1-1 u 77. izjednačio Lilleov napadač Gervinho.

Didier Drogba bio je na utakmici samo kao gledatelj.

Prijateljske nogometne utakmice:

FC Lausanne – Obala Bjelokosti 1-1 (Katz 24 / Gervinho 77)

Španjolska – Poljska 6-0 (Villa 12, Silva 14, Xabi Alonso 51, Fabregas 57, Torres 75, Pedro 80)