VIDEO Šok na Camp Nouu: Sevilla sredila Barcu u Kupu!

Nova 2010. godina nije mogla gore početi za Pepa Guardiolu i Barcine zvijezde...

Barcina ambicija obrane trostruke krune doživjela je težak udarac: Sevilla je u prvoj utakmici Kupa kralja svladala Guardiolinu momčad na Camp Nouu 2-1 i ima veliku priliku izbaciti velikana iz natjecanja u uzvratu.

Guardiola je utakmicu započeo s uglavnom rezervnim igračima, ali od prvotimaca tu su bili Iniesta, Messi, Dani Alves i Pedro. Nedovoljno za raspoložene goste iz Andaluzije koji su iskoristili ponuđeno i došli do trijumfa.

Prvi gol navijači na Camp Nou vidjeli su nakon pola sata igre, i to u mreži domaćih. Nakon lijepe akcije strijelac za Sevillu bio je Diego Capel. Guardiola je zatim uveo Ibrahimovića koji mu se odužio golom u 73. minuti nakon greške Sevilline obrane koja mu je dopustila da krene sam prema golmanu. No, nekoliko minuta kasnije konačni šok: Čigrinskij je napravio penal, a Negredo ga pretvorio u veliku pobjedu Seville. Ibrahimović i Messi imali su prilike izjednačiti u samoj završnici, ali ostalo je 1-2, rezultat koji znači da Barca mora dobiti 0-2 u uzvratu ako želi ići dalje, što neće biti lako.

Tako je Guardiolina momčad i u drugoj utakmici u 2010. godini zaustavljena na Camp Nouu. Podsjetimo, za vikend Barcelona je doma odigrala tek 1:1 s Villarealom.