VIDEO Šok: Divljačkim startom pokosio Drogbu i ozlijedio ga!

Obala Bjelokosti je u šoku: Didier Drogba stradao je u prijateljskoj utakmici protiv Japana...

Japanski obrambeni igrač Tulio čini sve što je u njegovoj moći da što češće dospije na naslovnice. 'Istaknuo' se Tulio i ovog petka u prijateljskom ogledu protiv Obale Bjelokosti.

Podsjetimo da je prošlog vikenda Japan igrao prijateljsku utakmicu protiv Engleske na kojoj je Japan poveo 1-0 pogotom baš Tulija. No, do kraja je Engleska okrenula utakmicu u svoju korist (2-1), makar Englezi osobno nisu ništa napravili u tom smjeru. Japanci su zabili dva autogola, a jednom je prilikom po svog vratara koban bio baš - Tulio.

U petak su u švicarskom Sionu posljednju pripremnu utakmicu prije SP-a igrali Japan i Obala Bjelokosti, a afrička momčad je pobijedila s 2-0. Prvi pogodak, već u 12. minuti, postigao je spomenuti Tulio, dakako autogol.

Drugi pogodak je djelo Kolo Tourea, no Tulio je u još jednom trenutku ogleda bio u krupnom planu. Nakon njegovog nešto žešćeg starta ozlijedio se Didier Drogba, najbolji igrač Obale Bjelokosti i ponajbolji napadač na svijetu.

Ozljeda se dogodila sredinom drugog poluvremena zbog čega je Drogba prije vremena napustio travnjak. Tek će se vidjeti koliko je teško u svemu prošao napadač Chelseaja.

'U pitanju je ozljeda lakta, koliko ozbiljna još ne znam. Ali, jako ga je boljelo. Naravno da sam zabrinut, on je naš kapetan i jedan od najboljih svjetskih nogometaša,' referirao je Sven-Göran Eriksson, izbornik Bjelokošćana u iščekivanju vijesti iz bolnice.

Švedski stručnjak nije siguran je li do ozljede došlo u samome startu ili prilikom Drogbinog pada, no u svakom slučaju Tulija je amnestirao odgovornosti.

'Nogomet je kontaktna igra, Tulio ga nije želio ozlijediti. Bila je to nesreća, a ne nečija glupost.'