U derbiju Serije A Milan je na San Siru pobijedio Juventus 3-0 i tako i teoretski osigurao treće mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone...

Utakmicu koja je obilovala događajima, na travnjaku i izvan njega, ipak su obilježila dva igrača, nekad najbolji svjetski nogometaš Ronaldinho, strijelac dvaju golova, te vratar Juventusa i broj 1 talijanske reprezentacije Gianluigi Buffon, koji je zbog ozljede gležnja zamijenjen na poluvremenu.

Iako je Juventus imao više udaraca prema vratima od Milana (20-11) nije uspio zatresti mrežu domaćina, dok su 'rossoneri' sjajno realizirali svoje prilike. Luca Antonini je doveo Milaneze u vodstvo već u 14. minuti nakon asistencije Clarencea Seedorfa, a Ronaldinho je pogodio za 2-0 u 28. minuti nakon asistencije Alexandrea Pata.

U drugom je poluvremenu sjajni Brazilac, kojeg brazilski izbornik Carlos Dunga nije uvrstio na popisu putnika za SP, zabio svoj drugi gol u 67. minuti, a ukupno 12. ove sezone u Seriji A. Nakon ovog potonjeg je zbog pretjeranog slavlja zaradio i žuti karton.

Interesantno, trenerima obaju klubova, Leonardu (Milan) i Albertu Zaccheroniju (Juventus) ovo su bile posljednje utakmice u aktualnim ulogama. Uoči dvoboja Milanovi su navijači i igrači emocionalno pozdravili Leonarda koji je ranio objavio da će nakon svoje debitantske sezone napustiti klupu 'rossonera'.

Na jednom od transparenata u znak podrške Leonardu stajalo je 'Leonardo, uvijek ćeš biti u našim srcima'. Istovremeno, Milanovi su navijači oštro kritizirali predsjednika kluba Silvija Berlusconija što nije podržao trenerov rad ove sezone, kako javnim istupima, tako i financijski.

Također, ova je utakmica označila oproštaj dvaju veterana od Milanovog dresa, Giuseppea Favallija (zamijenjen u 62. minuti), kao i brazilskog vratara Dide (zamijenjen u 87. minuti). Obojica su dobili ovacije na otvorenoj sceni.

U drugoj odigranoj utakmici Lazio bivšeg Hajdukovog trenera Edoarda Reje slavio je u Rimu protiv Udinesea 3-1 i tako ostvario 11. ovosezonsku pobjedu i skočio privremeno na 12. mjesto na ljestvici.