VIDEO Čudesno: Zabio briljantan lob s centra

Nogometaši Lensa i Monaca pridružili su se PSG-u i četvrtoligašu Quevillyju u polufinalu Francuskog kupa...

I Monaco i Lens četvrtfinalne su pobjede ostvarili na domaćim travnjacima. Doduše, Sochaux je otvorio susret protiv Monaca spektakularnim pogotkom Ryana Boudebouza, koji je briljantnim lobom s centra prevario domaćeg vratara.

Tako je klub iz Kneževine bez pomoći Darija Šimića i Jerka Leke pobijedio Sochaux u produžetku 4-3, dok je Lens savladao Sochaux 3-1 uz 90 minuta igre hrvatskog reprezentativnog vratara Vedrana Runje.

Iako je zaostajao 3-2 do posljednjih trenutaka regularnog dijela, Monaco je prvim ovosezonskim golom kolumbijskog napadača Juana Pabla Pina uspio izjednačiti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, da bi u petoj minuti produžetka potom odlučujući gol zabio Moussa Maazou.

Lens je na svom Felix Bollaertu jako loše otvorio utakmicu protiv St. Etiennea, pa je tako Runje kapitulirao već u prvoj minuti nakon udarca Kevina Mirallasa. Međutim, domaćin je golovima Eduarda, Alaeddinea Yahije i Sébastiena Roudeta uspio posve preokrenuti utakmicu.

Ždrijeb polufinalnih parova održat će se u nedjelju.

Francuski kup, četvrtfinale:

Lens – St. Etienne 3-1 (Eduardo 36, Yahia 76, Roudet 90 / Mirallas 1)
Monaco – Sochaux 4-3, produžetak (Puygrenier 34, Haruna 38, Pino 90+4, Maazou 95 / Boudebouz 29, Dalmat 49, Brown 71)