Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odlučio je predivnim pogotkom veliki pokrajinski derbi u Bundesligi. U prvoj utakmici 24. kola Schalke je pobijedio dortmundsku Borussiju 2-1...

Kao i uvijek u ogledima ova dva kluba, tako je i ovom zgodom u Gelsenkirchenu bilo vatreno, kako na travnjaku, tako i na tribinama. Situacija se dodatno zakuhala nakon odlučujućeg pogotka u 83. minuti.

Naime, drugom pogotku ove sezone u Bundesligi 21-godišnjeg Rakitića prethodilo je vjerojatno zaleđe. No, sve nakon toga je bilo, zbilja, lijepo. Edu je, usput zagradivši se, petom ostavio loptu Rakitiću, a ovaj je s 20-ak metara plasirao loptu u suprotne rašlje gostujućih vratiju. Vratar gostiju Weidenfeller je pokušao, ali nije uspio dohvatiti odličan udarac hrvatskog reprezentativca koji je odlučio ogled i donio pobjedu Schalkeu.

Nakon prvog poluvremena, u kojem su mreže mirovale, nastavak je počeo šokantno za domaće igrače i navijače. Ivan Rakitić, koji je odigrao svih 90 minuta, napravio je prekršaj za jedanaesterac gostiju nakon što je srušio Valdeza.

Sahin je bio siguran realizator i u tom trenutku je hrvatski nogometaš imao sve predispozicije biti tragičarom utakmice. No, prvo je Höwedes izjednačio u 66., a potom se Rakitić premetnuo u heroja velike pobjede nakon opisanog pogotka.

Ovim je Schalke došao samo na bod minusa u odnosu na vodeći dvojac lige Bayer - Bayern, s time da momčadi iz Leverkusena i Münchena imaju utakmicu manje.