Svoj je prvi pogodak za Hoffenheimovu nogometnu momčad postigao Josip Šimunić. Precizan je stoper 'vatrenih' bio u 1-1 remiju protiv Freiburga...

Zabio je u stilu iskusnog napadača. Ukupno je to četvrti pogodak Šimunića u Bundesligi u kojoj je branio boje HSV-a, Herthe i sada Hoffenheima. Sva tri prethodna postigao je za berlinsku momčad, a posljednji, 19. travnja prošle godine u pobjedi 2-1 Herthe protiv Werdera. Zabio je tada glavom.

Ovaj puta, u utakmici 28. bundesligaškog kola, Šimunić je pogodio mrežu gostujućeg sastava desnom nogom iskoristivši tako proigravanje Carlosa Eduarda u 80. minuti utakmice. Za vodstvo Freiburga iz kontranapada u 64. minuti precizan je bio Mohamadou Idrissou.

Dodajmo da je Šimunić odigrao cijelu utakmicu, te da je u 48. minuti zaradio žuti karton zbog prekršaja što će ga koštati nastupa kod Wolfsburga u sljedećem kolu. Boris Vukčević za Hoffenheim je u igru ušao početkom drugoga poluvremena zamijenivši pritom na travnjaku Vedada Ibiševića.