Do 88. minute drugoga subotnjeg dvoboja 19. kola Serije A posljednjeplasirana je Siena na Giusseppe Meazzi imala 3-2 vodstvo. Nogometaši Intera, prvoplasirani na ljestvici, na kraju su slavili 4-3...

Sva je tri boda prvacima donio argentinski stoper Walter Samuel zabivši pobjednički gol u trećoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Gorana Pandeva. Samo pet minuta ranije, u 88. minuti, na 3-3 je krasnim pogotkom iz slobodnog udarca, drugim takvim u istoj večeri, izjednačio nizozemski veznjak Wesley Sneijder. Prvi je put zabio u 36. minuti prvog poluvremena krasnim suhim listom u bliži kut gola vratara Curcija.

Gosti su, koje je na ljestvici prije utakmice od Intera dijelilo čitavih 30 bodova, dvaput vodili. Massimo Maccarone doveo ih je u vodstvo u 18. minuti. Nakon što su domaći preokrenuli golovima Milita i Sneijdera, Maccarone je asistirao Ekdalu za 2-2, da bi potom ponovno poentirao, nakon akcije raspoloženog Ekdala i Reginalda, za 3-2.

Četvrti pogodak u sezoni Sneijdera i odlučujući Samuela zaključili su ovaj dramatičan dvoboj. Nakon svega, sudac Peruzzo pokazao je crveni karton gostujućem braniču Cribariju.

Serie A, 19. kolo:

Roma – Chievo 1-0 (De Rossi 1)

Inter – Siena 4-3 (Milito 24, Sneijder 36, 88, Samuel 90+3 / Maccarone 18, 65, Ekdal 37)

Redoslijed: 1. Inter 45, 2. Milan 34 (-1), 3. Juventus 33 (-1), 4. Roma 32, 5. Napoli 30 (-1)...