Arsenalov zaostatak za Chelseajem povećao se nakon 0-0 Topnika na gostovanju kod Aston Ville, u 23. kolu Premiershipa...

Aston Villa i Arsenal odigrali su u Birminghamu 0-0, a Eduardo da Silva je u gostujućem sastavu igrao do 62. minute, kada je umjesto njega mjesto u Arsenalovom napadu zauzeo Danac Nicklas Bendtner. Prvi izvještaji sugeriraju da je Eduardo napustio igru zbog ozljede.

'Eduardo je zadobio lakšu ozljedu zadnje lože. Ipak, neće konkurirati za sastav u nedjeljnoj utakmici protiv Manchester Uniteda u Londonu,' izjavio je Wenger.

Uz Eduarda, ozljedu na Villa Parku zadobio je i belgijski branič Thomas Vermaelen. Njega je još u 35. minuti dvoboja zamijenio veteran i povratnik u redove 'topnika', 35- godišnji Sol Campbell. Vermaelen je ozlijedio fibulu (potkoljeničnu kost), a zasad još nije poznato je li u pitanju lom kosti.

'Tek će rentgenski pregled pokazati da li je Vermaelen slomio kost ili samo nagnječio živac. On je trenutno na štakama,' izvjestio je francuski trener.

Dvoboj je obilježio i težak promašaj Tomaša Rosickog koji je iz blizine pogodio prečku. Dva izgubljena boda mogla bi biti skupa za Arsenal u borbi za naslov prvaka.

Chelsea je na Stamford Bridgeu uvjerljivo svladao Birmingham s 3-0, čime je zaustavio niz gostujućeg sastava od 12 utakmica u Premiershipu, a 15 u svim natjecanjima bez poraza.

Birmingham je posljednji poraz prije ovog pretrpio također u Londonu, na gostovanju kod Arsenala 3-1 još sredinom listopada prošle godine. Dvostruki strijelac za Chelsea bio je Frank Lampard, u 32. i 90. minuti. Mrežu gostiju prvi je zatresao Malouda već u 5. minuti.

Chelsea je ovom pobjedom opet preuzeo vodstvo na ljestvici s 51 bodom, jednim više od Manchester Uniteda i dva više od Arsenala. No, Chelsea ima i susret manje od najvećih rivala u borbi na zaslov prvaka.

Everton je na Goodison Parku svladao Sunderland 2-0, a svoj prvi pogodak u Premiershipu postigao je Amerikanac Landon Donovan (na desetotjednoj posudbi iz LA Galaxyja), koji je zabio za 2-0 u 19. minuti. Prije njega, strijelac je bio i Australac Tim Cahill, već u 6. minuti.