Nogometaši Manchester Uniteda obranili su naslov pobjednika engleskog Curling Cupa, a ova je generacija donijela klubu četvrti takav pehar u njegovoj povijesti...

U finalnom odigranom meču na Wembleyju Manchester United je pobijedio Aston Villu 2-1, makar su se odmah na startu našli u problemima. Vidić je srušio Agbonlahora, sudac je pokazao na bijelu točku, a Milner je bio strijelac za brzo vodstvo momčadi iz Birminghama.

No, u igri Manchester Uniteda se nije mogla osjetiti nervoza zbog rano primljenog pogotka, već su autoritativno igrali u nastavku utakmice i stiskali obruč oko Brada Friedela.

U 12. minuti je Berbatov krenuo prema suparničkim vratima, a lopta se odbila do natrčalog Michaela Owena koji ju je s 15-ak metara plasirao u mrežu za izjednačenje.

Potom je uslijedilo razdoblje ujednačene igre, s tim da je Manchester United ipak bio konkretniji u završnici. Kao i mnogo puta ove sezone tako je i ovom prilikom utakmicu odlučio sjajni Wayne Rooney. Nakon lijepe akcije Valencije i Berbatova, Rooney je majstorski akciju završio udarcem glavom za pobjedu i slavlje njegove momčadi (2-1).

U završnici je Aston Villa imala dvije lijepe prilike za izjednačenje, no ipak su kratki u realizaciji ostali obrambeni igrači James Collins i Richard Dunne.