Manchester United pobijedio je na svom Old Traffordu gradskog rivala Manchester City s 3-1 u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Carling Cupa, a za prolazak u finale 'Crvenih vragova' zaslužan je Wayne Rooney...

United je nadoknadio poraz od 2-1 iz prve utakmice i plasirao se u finale, u kojem će se 28. veljače na Wembleyju sastati s Aston Villom. Momčad iz Birminghama još ranije je u dvije polufinalne utakmice s ukupnih 7-4 eliminirala Blackburn.

Dramatični dvoboj gradskih suparnika na Old Traffordu razriješio je pogotkom iz blizine u drugoj minuti sudačke nadoknade ponajbolji Unitedov igrač i engleski reprezentativac Wayne Rooney. U trenucima kada su svi već bili spremni na produžetke, Rooney je prisebno poentirao za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

United je poveo pogotkom Paula Scholesa koji je uputio precizni prizemni udarac s ruba kaznenog prostora u 52. minuti. Na 2-0 povisio je Michael Carrick u 71. minuti, također prizenmim udarcem iskosa s desne strane.

No, na scenu je potom stupio bivši Unitedov napadač, Argentinac Carlos Tevez, koji je vrlo atraktivnim pogotkom u 76. minuti vratio razvnotežu što se tiče ukupnog rezultata. Podsjećamo da je Tevez zabio oba gola i u prvom polufinalnom susretu u kojem je njegov novi klub svladao bivši s 2-1.

Ipak, Wayne Rooney pobrinuo se za ukupnu pobjedu renomiranijeg kluba iz Manchestera u samoj završnici...

Carling Cup, polufinale, uzvratna utakmica:

Manchester United – Manchester City 3-1 (Scholes 52, Carrick 71, Rooney 90+2 / Tevez 76), prva utakmica 1-2