Roma je na gostovanju kod Cagliarija uspjela primiti dva gola u sudačkoj nadoknadi i tako ispustiti sigurnu pobjedu.

Roma je golovima Davida Pizarra (52-11m) i Simone Perrotte (65) sve do 90. minute vodila 2:0, no u sudačkoj nadoknadi uspjela je sve prosuti. Cagliari je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvo smanjio na 1:2 preko Lopeza, da bi u dubokoj trećoj minuti nadoknade Conti donio veliki bod domaćinu. Treba reći i da je nakon odlaska iz Bayerna za Romu debitirao Luca Toni. Točnije u 81. minuti ušao je u igru zamijeniviši Mirka Vučinića.

Nogometaši Juventusa ostavili su, čini se, slabu formu u staroj godini. U prvoj prvenstvenoj utakmici u novoj godini, onoj u sklopu 18. kola, slavili su na gostovanju kod Parme 2-1.Tako su “bianconeri” prekinuli niz od tri uzastopna poraza (u svim natjecanjima), te barem privremeno skočili na drugo mjesto na ljestvici prestigavši Milan. Juve je poveo već u 3. minuti golom Hasana Salihamidžića, stvari je na početak vratio Nicola Amoruso u 25. minuti, da bi gol odluke u vlastitu mrežu zabio Paolo Castellini u 39. minuti. Kraj utakmice torinski je klub dočekao s desetoricom igrača budući je u 73. minuti crveni karton zaradio Martin Caceres.

Sampdoria i Palermo su odigrali bez pobjednika, a za goste je od 57. minute igrao hrvatski napadač Igor Budan.

Siena je u derbiju Toskane teško stradala od Fiorentine (1:5), a za domaćine je od 46. minute igrao hrvatski nogometaš Mate Jajalo.

Težak poraz doživio je i Livorno na gostovanju u Rimu kod Lazia (1:4), a za Livorno je od 19. minute igrao Dario Knežević.

Na ljestvici vodi Inter (42) ispred Juventusa (33), Milana (31) i Napolija (30). Na začelju je Siena (12). (I.K./HINA)

Rezultati 18. kola:

Cagliari - Roma 2:2 (Lopez 90+1, Conti 90+3 / Pizarro 52-11m, Perrotta 65)
Atalanta - Napoli 0:2 (Quagliarella 7, Pazienza 58)
Parma - Juventus 1:2 (Amoruso 25 / Salihamidžić 3, Castellini 39-11m)
Sienne - Fiorentina 1:5 (Maccarone 85-11m / Kroeldrup 5, Santana 29, Gilardino 36, 66, Mutu 79)
Catania - Bologna 1:0 (Spolli 81)
Lazio - Livorno 4:1 (Floccari 48,54, Rocchi 72, Kolarov 90+1 / Bergvold 7)
Sampdoria - Palermo 1:1 (Cassano 42 / Cavani 41)
Bari - Udinese 2:0 (Meggiorini 6, Barreto 68)