Nogometaši talijanske Rome oprostili su se od Europske lige, nakon dva poraza od Panathinaikosa, oba rezultatom 3:2.

Iako dobro gura u talijanskoj ligi, Roma nije uspjela postići velik rezultat u Europi. Ispali su Rimljani već u 1/16 finala od grčkog Panathinaikosa.

U Ateni je Ranierijeva momčad izvukla relativno povoljan poraz 2-3, i kada je Riise u 11. minuti donio prednost Rimljanima, činilo se da će talijanski klub proći dalje. Ipak, u posljednjih par minuta prvog dijela Roma je primila tri pogotka: dva Cissea i jednog Ninisa i više joj nije bilo spasa. De Rossi je tek uspio ublažiti poraz.

Ispadanje Rome najveće je iznenađenje 1/16 finala Europske lige. Od Europske lige su se oprostili i Srnin Šahtar te Perišićev Club Brugge.

Werder – Twente 4-1 (Pizarro 15, 20, 58, Naldo 27 / Jong 33), 0-1

Wolfsburg – Villarreal 4-1 (Džeko 10, Angel 15-ag, Gentner 42, Grafite 64 / Capdevila 30), 2-2

Valencia – Club Brugge 3-0, produžetak (Mata 1, Pablo 97, 117), 0-1

Anderlecht - Athletic 4-0 (Lukaku 4, San Jose 27 - ag, Juhasz 49, Legear 68), prva utakmica 1-1

Marseille - Kopenhagen 3-1 (Arfa 43, Kone 62, 78 / Almeida 87), 3-1

Roma - Panathinaikos 2-3 (Riise 12, De Rossi 67 / Cisse 40 - 11 m, 45+1, Ninis 43), 2-3

PSV - HSV 3-2 (Toivonen 2, Dzsudzsak 43, Koevermans 90 / Petrić 46, Trochowski 79 - 11m), 0-1

Galatasaray - Atletico 1-2 (Keita 66 / Simao 63, Forlan 90), 1-1

Šahtar - Fulham 1-1 (Jadson 69 / Hangeland 33), 1-2

Unirea - Liverpool 1-3 (Fernandes 19 / Mascherano 30, Babel 41, Gerrard 57), 1-0