Nogometaši Bayerna preuzeli su vrh ljestvice njemačke Bundeslige 1-0 pobjedom protiv Hamburga u derbi utakmici 24. kola tamošnjeg prvenstva...

Domaćin na Allianz Areni bio je agresivniji, lepršaviji i ono najvažnije - konkretniji. Sve najbitnije dogodilo se pred kraj utakmice, a za tri boda najzaslužnija je bila genijalnost francuskog veznjaka Francka Riberyja.

U 78. minuti utakmice Ribery je prihvatio loptu Bastiana Schweinsteigera i sam s lijeve strane probio šesnaesterac gostiju i silovito loptu zakucao za pobjedu svoje momčadi.

Potvrđena je ona i uz 'poljubac' sreće budući da je nakon udarca glavom lopta Tunaya Toruna odsjela na gredi Jorga Butta.

Tri boda u derbiju označila su i preuzimanje vrha poretka najboljih njemačkih momčadi i to nakon što je Bayer dan ranije uzeo samo bod u Leverkusenu protiv Soldinog Kölna. Ovo je prvi puta ove sezone da najveći kandidat za naslov prvaka u Njemačkoj nikome ne gleda u leđa.

Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za poražene goste. Nekoliko je puta zaprijetio udarcima iz daljine.

Danijel Pranjić nije igrao za Bayern u čijem je dresu Ivica Olić u igru ušao u 80. minuti umjesto Thomasa Müllera.