Trećeligaš Alcorcon nije u osmini finala uspio ponoviti briljantnu partiju na domaćem terenu kao protiv Real Madrida, a ni suci ga nisu mazili...

Nakon senzacionalne pobjede 4-0 protiv Real Madrida, i izbacivanja 'kraljevskog kluba' iz Kupa kralja, trećeligašku španjolsku momčad u osmini finala čekao je nešto lakši protivnik, Racing iz Santandera koji ne briljira ove sezone.

No, čudo se nije ponovilo. Iako je Alcorcon bio bolja momčad na terenu, ugledniji gosti odnijeli su pobjedu. Pomogli su tome i suci, koji u 31. minuti nisu vidjeli da je lopta evidentno izašla izvan igrališta prije nego što ju je Salas poslao u mrežu. Slomilo je to nadobudnog trećeligaša koji je zatim primio bizaran pogodak u 47. minuti nakon što je golman proletio u prazno.

U nastavku utakmice domaći su se trgli i zabili dvaput zahvaljujući Lopezu i Gomezu, ali zabio je i Racing te odnio pobjedu 3-2. U uzvratnoj utakmici pred Alcorconom je apsolutno nemoguća misija. No, sezone 2009./2010. sjećat će se Alcorconovi igrači dok su živi...

Kup kralja, osmina finala, prve utakmice:

Recreativo Huelva – Atletico Madrid 3-0 (Fornaroli 14, Barrales 24-11m, Candeias 87)

Celta Vigo – Villarreal 1-1 (Bernhardt 44 / Rossi 12)

Alcorcon – Racing Santander 2-3 (Lopez 57, Gomez 87 / Salas 31, Geijo 47, Moraton 62)

Valencia – Deportivo La Coruna 1-2 (Silva 73 / Guardado 47, Alvarez 55)