Hrvatski su nogometaši odigrali iznimno važnu ulogu u Schalkeovoj domaćoj pobjedi (3-1) protiv Borussije iz Mönchengladbacha u dvoboju 31. bundesligaškog kola...

Po prvi put u svojoj je trogodišnjoj bundesligaškoj karijeri veznjak hrvatske reprezentacije zabio dva gola na istoj utakmici. Prvi je, za vodstvo domaćih 1-0 u osmoj minuti, bio posebice spektakularan: Farfan mu je odložio lotu na 22-23 metara od gola, malo iskosa s lijeve strane. Rakitić je naletio i punom nogom fantastično poslao bombu pod gredu a uz samu vratnicu gostujućeg vratara.

Nakon toga Rakitić je u 45. minuti izveo korner iz kojeg je, nakon udarca glavom Kuranyija, Farfan zabio za 2-1, da bi u 47. minuti opet hrvatski reprezentivac postavio konačan rezultat realiziravši 11-erac. Iznudio ga je Mario Gavranović, također švicarski Hrvat i potencijalni hrvatski reprezentativac, koji je zimus stigao iz Xamaxa. Bio mu je ovo bundesligaški debi. Ušao je u igru na početku drugog poluvremena. U 16-ercu ga je faulirao brazilski branič gostiju Dante nakon što mu je 20-godišnji napadač majstorski gurnuo loptu kroz noge u pravcu gola.

Rakitić je stigao do broja od sedam prvenstvenih pogodaka ove sezone (tri iz penala). Šest ih je zabio kroz posljednjih osam kola. Ima na kontu i tri asistencije.

Werder je na Volkswagen Areni dokazao da je kvalitetnija momčad od domaćeg Wolfsburga pobijedivši 4-2 iako su domaći u prvom poluvremenu vodili 1-0 i 2-1. Edin Džeko zabio je i 20. pogodak ove sezone, čime je potvrdio prvo mjesto ljestvice strijelaca, dovevši domaće u vodstvo u 18. minuti. Ukupno je to bio njegov 54. prvenstveni pogodak za Wolfsburg. Najbolji strijelac u povijesti kluba, Argentinac Diego Klimowicz, na brojci je od 57 golova.

Zvjezdan Misimović asistirao je za oba gola domaćih (9 golova, 14 asistencija ove sezone). Grafite je zabio drugi gol za Wolfsburg u 40. minuti. Bio je to njegov 11. prvenstveni ove sezone.

U drugom derbiju kola Stuttgart je na svom stadionu pobijedio Bayer iz Leverkusena 2-1. Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu domaćinima je omogućio gostujući veznjak, Švicarac Tranquilio Barnetta, koji je u 16. i 19. inuti zaradio žute kartone pa time i isključenje. U tom su trenutku gosti vodili 1-0 golom Stefana Kießlinga (19. u sezoni). Do kraja je Brazilac s njemačkom putovnicom u domaćim redovima, Cacau, zabio dva gola (11. gol u sezoni, deveti u zadnjih osam kola) donijevši Švabama nova tri boda.

HSV je bez ozlijeđenog Mladena Petrića na Nordbank Areni izgubio 1-0 od Mainza, dok je Freiburg kao domaćin pobijedio Nürnberg 2-1. Za domaće je peti put u nizu svih devedeset minuta odigrao Mensur Mujdža. Zaradio je žuti karton u 88.minuti.

Bundesliga, 31. kolo:

Schalke – Borussia (M) 3-1 (Rakitić 8, 47-11m, 45 Farfan / Bobadilla 16)
Freibrug – Nürnberg 2-1 (Maroh 4-ag, Cisse 60 / Maroh 79)
HSV – Mainz 0-1 (Bance 20) Stuttgart – Bayer 2-1 (Cacau 29, 85 / Kiessling 13)
Wolfsburg – Werder 2-4 (Džeko 18, Grafite 40 / Frings 38-11m, 62, Pizarro 49, Hugo Almeida 75)