HSV i Schalke odigrali su 2-2 u vrlo dopadljivom dvoboju 27. kola Bundeslige, a jedan pogodak za goste postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić...

Obje momčadi imale su rezultatsku prednost, HSV od 1-0, a Schalke od 2-1, nakon što je Rakitić u 68. minuti realizirao penal. Morao je šutirati dva puta s bijele točke, jer je sudac poništio prvi pokušaj zbog preranog ulaska u kazneni prostor jednog od igrača Schalkea.

No, Rakitić je oba puta bio precizan, te je upisao svoj četvrti pogodak ove sezone u Bundesligi, a treći u zadnja četiri kola. Penal je bio dosuđen nakon što je Mathijsen nepropisno u kaznenom prostoru zaostavio Baumjohanna, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu.

HSV je poveo u 40. minuti. Trochowski je tukao iz slobodnog udarca, vratar gostiju Neuer je odbio loptu, ali je na pravom mjestu bio van Nistelrooy i pogodio za 1-0.

Gosti su u nastavku napravili preokret. Prvo je Kuranyi u 62. minuti iz blizine izjednačio na 1-1, što mu je bio 15. gol ove sezone u Bundesligi, a treći u zadnja tri kola. Šest minuta kasnije Rakitić je doveo Schalke u vodstvo, a u 77. minuti je Pitroipa iz blizine ugurao loptu u mrežu za konačnih 2-2 na ubacivanje Trochowskog s lijeve strane. Do kraja utakmice su i jedni i drugi otvorenom, napadačkom igrom pokušali ostvariti pobjedu, ali se rezultat nije mijenjao.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za HSV, baš kao i Ivan Rakitić za goste iz Gelsenkirchena, koji su propustili eventualnom pobjedom zasjesti na čelo ljestvice.

Bayern je ostao vodeći sa 56 bodova, a Schalke je drugi s bodom manje. Treći je Bayer s 53 boda, a HSV je ostao na šestom mjestu s 44 boda.

Bundesliga, 27. kolo:

HSV - Schalke 2-2 (Van Nistelrooy 40, Pitroipa 77 / Kuranyi 62, Rakitić 68 – 11 m)

Wolfsburg - Hertha (kasnije)

Redoslijed: 1. Bayern 56, 2. Schalke 55, 3. Bayer 53, 4. Borussia (D) 48, 5. Werder 45, 6. HSV 44...