Nogometaši Portugala tek su u drugom poluvremenu slomili otpor Mozambikanaca u prijateljskoj utakmici igranoj u Johannesburgu...

Momčad Carlosa Queiroza slavila je pobjedu 3-0 golovima napadača Zenita Dannyja u 52., te centarfora Werdera Huga Almeide u 75. i 83. minuti. Utakmicu je na johanesburškom stadionu Bidwest pratilo 28.000 ljudi.

Cristiano Ronaldo ušao je u igru u 63. minuti umjesto Simaa Sabrose ali ponovno se nije upisao u strijelce.

Prvi je put nakon 14. prosinca prošle godine, kada je potrgao križni ligament desnog koljena tijekom dvoboja s Valencijom, zaigrao stoper madridskog Reala Pepe. Ušao je u 75. minuti umjesto Pedra Mendesa.

Svoj prvi dvoboj na SP-u, u okviru skupine G, Portugalci igraju u utorak, 15. lipnja, protiv Obale Bjelokosti u Port Elizabethu.