Ljevicom proparao mrežu

VIDEO Pogledajte prvi gol Halilovića u Primeri: Burno je proslavio!

Alen Halilović postigao je svoj prvi gol u Primeri, elitnoj španjolskoj ligi.

U 7. kolu prvenstva Španjolske 19-godišnji hrvatski reprezentativac Alen Halilović u subotu je postigao svoj prvi gol u Primeri, a njegov Sporting Gijon je pobijedio Espanyol sa 2-1.

Sporting je poveo u 10. minuti pogotkom Halilovića, koji je pružio dobru partiju. Odigrao je 82 minute, a vrijedi spomenuti i kako je u 56. namjestio šansu Sanabriji, koji je loše pucao.
Izjednačujući pogodak za Espanyol zabio je Felipe Caicedo u 62. minuti. No, treba reći da Caicedo u 29. minuti nije iskoristio penal. Pobjedu Sportingu donio je Alex Menendez u sudačkoj nadoknadi (90+2).
Halilović je prošle sezone igrao za Barcelonu B u drugoj ligi, a ove sezone je na posudbi u Sportingu, i dosad je upiasao jedan gol i dvije asistencije. U 4. kolu asistirao je za pobjednički gol protiv Deportiva iz La Corune (3-2), a u prošlom kolu za vodeći pogodak Sportinga koji je na kraju poražen sa 1-2 od Betisa.

Nogometaši Seville svladali su na svom stadionu Sanchez Pizjuan aktualnog europskog i španjolskog prvaka Barcelonu sa 2-1.

Andalužani su poveli u 52. minuti nakon odličnog prodora Gameira po desnoj strani i ubacivanja na drugu vratnicu, gdje je na loptu natrčao Danac Krohn-Dehli i pogodio nebranjenu mrežu. Već šest minuta poslije domaćini su udvostručili prednost. Strijelac prvog pogotka ubacio je loptu pred vrata Barcelone, gdje se odlično ubacio Iborra i glavom svladao Claudija Brava.
Barcelona je u posljednjih pola sata utakmice napravila snažan pritisak na Sevillina vrata, ali su pokušaji Katalonaca, prvenstveno Brazilca Neymara, završavali odličnim obranama domaćeg čuvara mreže Sergija Rica ili pogođenim vratnicama. Jedini pogodak gosti su postigli u 74. minuti iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog Tremoulinasovog igranja rukom. Precizan je bio Neymar.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić imao je nekoliko zapaženih dodavanja, ali njegovi suigrači nisu uspjeli svladati odličnog Sergija Rica. U 89. minuti Rakitić je pokušao postići izjednačujući pogodak, ali je njegov udarac s 15-ak metara završio u domaćem bloku. Barceloni, koja je igrala bez ozlijeđenog Messija, to je drugi poraz u novoj sezoni.