Službeno najbolji svjetski nogometaš, Argentinac Lionel Messi, nastavlja s briljantnim partijama u dresu Barcelone, kojoj je osigurao pobjedu 4-2 u gostima kod Zaragoze u Primeri...

Messi je drugu rundu zaredom u španjolskom prvenstvu bio trostruki strijelac, budući da je prošlog vikenda zabio hat-trick u pobjedi Barcelone protiv Valencije 3-0. Između te dvije prvenstvene utakmice, bio je u srijedu dvostruki strijelac za katalonsku momčad u pobjedi protiv Stuttgarta 4-0 u Ligi prvaka. U tri utakmice, u rasponu od 8 dana, zabio je 8 golova!
No, to nije sve. Messi je četvrtu uzastopnu utakmicu u španjolskom prvenstvu strijelac za Barcelonu, te je u Primeri zabio devet uzastopnih golova za svoju momčad.

U Zaragozi je bio strijelac u 5., 66. i 78. minuti. Prvi gol je zabio glavom, drugi iz fenomenalnog solo-prodora, odnosno slaloma kroz gostujuću obranu u kojem mu se lopta naprosto lijepila za nogu, a treći udarcem lijevom nogom u kut s ruba kaznenog prostora.

Kada je Barcelona povela s 3-0, izgledalo je da je utakmica riješena. No, domaćin je uspio zaprijetiti s dva gola Adriana Colunge, u 85. i 89. minuti. No, onda je opet na scenu stupio Messi. Još jednom je ispremiješao gostujuću obranu, te ga je Contini oborio u kaznenom prostoru, pa je sudac dosudio najstrožu kaznu koju je realizirao Zlatan Ibrahimović za konačnih 4-2 za goste.

Messi, vodeći strijelac Primere sa 25 golova, ukupno je postigao 34 gola ove sezone u svim natjecanjima. Prošle sezone je u svim natjecanjima postigao 38 pogodaka. Marko Babić nije konkurirao za momčad Zaragoze. Real i Barcelona opet su poravnati na vrhu ljestvice. I jedni i drugi imaju po 68 bodova, a Real je prvi zbog nešto bolje gol razlike.

Primera, 27. kolo:
Malaga - Villarreal 2-0 (Baha 64, 84)
Mallorca - Atletico Madrid 4-1 (Victor 10, Aduriz 27, Perea 85-ag, Felipe 90 / Forlan 25)
Osasuna - Racing Santander 1-3 (Flano 32 / Colsa 34, Salas 50, Diop 89)
Valencia - Almeria 2-0 (Mata 63, Silva 70)
Zaragoza - Barcelona 2-4 (Colunga 85, 89 / Messi 5, 66, 78, Ibrahimović 90-11m)