Vruća završnica južnoameričke Lige prvaka nije prošla bez incidenata. Šokantan rasplet i ispadanje argentinskog Estudiantesa od brazilskog Internacionala potpuno je raspirilo uzburkane strasti i na terenu je nastala opća tučnjava.

Brazilski Internacional, kojeg je proslavio Dejan Petković Rambo, plasirao se je u polufinale južnoameričke lige prvaka. Iako 'Garincha iz Majdanpeka' više ne oduzima dah navijačima slavnog brazilskog kluba, dio njegove čarolije i dalje živi u Porto Alegreu. U preslici legendarnog dvoboja Kikinde i Petrovca na Mlavi iz '73, Internacional je izbacio argentinski Estudiantes.

Brazil i Argentina. Kad se susjedi i ljuti rivali sudare na nogometnom terenu, emocije lete na sve strane. A nekad i šake. Dvoboj Estudiantesa i Internacionala u Buenos Airesu završen je u tom tonu.

Tenzije dramatičnog dvoboja četvrtfinala Cope Libertadores prerasle su u opću tučnjavu na terenu i u tunelu stadiona 'Jose Luis Meiszner'.

Internacional je u prvom susretu u Porto Alegreu slavio 1:0, no Argentinci su u uzvratu prednost Brazilaca dostigli pogotkom Gonzaleza u 19. minuti. Sjajnu asistenciju isporučio je neuništivi Veron.

Trenutak nadahnuća Enza Pereza samo dvije minute kasnije Estudiantes je gurnuo prema polufinalu južnoameričke lige prvaka.

Domaćin je i u nastavku dominirao, stvarao prilike, ali gosti se bude u završnici. Nakon što je Walter u 85. minuti zapucao izglednu priliku, počeo je vatromet najvjernijih navijača Estudiantesa.

Ipak prerano. Dvije minute prije kraja Giuliano bježi iza leđa obrane Argentinaca i Internacionalu otvara vrata polufinala.
Slavlje gostujuće klupe i navijača kratko je bilo u fokusu režisera, vrlo brzo pozornicu su ponovno preuzeli igrači.