Nogometaši Barcelone u 21. su kolu španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali Getafe sa 2-1 (1-0) iako su susret završili sa samo devet igrača.

Već na samom otvaranju utakmice, točnije u 7. minuti Barcelona je povela. Korner je izveo Xavi, a lopta je nakon gužve u šesnaestercu dodana Messiju koji je neobranjivo pogodio za Barcino vodstvo. Messijev šut zaobišao je sve igrače i prevario gostujućeg vratara. U 26. minuti Barcelona je ostala s igračem manje nakon što je isključen Piquet, a usporena snimka pokazala je da je takva odluka u najmanju ruku sumnjiva.

S igračem manje Barcelona je prilagodila svoju taktiku, pa je tako vrebala prilike iz kontri, a jednu takvu dočekala je u 67. minuti kada je od centra do suparničkom šesnaesterca povukao Messi, te potom “poslužio” Xavija, koji je mirno plasirao loptu u mrežu s nekih sedam, osam metara prevarivši Getafeovog vratara Jordija Codinu.

U 2. minuti sudačke nadoknade crveni karton zaradio je i Marquez, a Soldado je iz jedanaesterca ublažio poraz gostiju.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Valencia je svladala Valladolid sa 2-0. (I.K./HINA)