VIDEO Navijači Lazija presretni: Inter dobio njihov klub!

U 36. kolu talijanske Serie A Inter je stigao do vrlo bitnog trijumfa na gostovanju kod Lazija, rezultatom 2:0, te tako zadržao vodstvo na ljestvici...

Dogodilo se ono što su priželjkivali navijači Intera i Lazija. Mourinhova momčad bez većih problema stigla je do trijumfa na Olimpicu protiv 'nebesko plavih' i tako se približila obrani naslova prvaka Italije, dok je Lazio unatoč porazu i dalje relativno siguran u donjem domu. Ispadanje mu prijeti samo u teoriji.

Uoči susreta navijači Lazija molili su svoje igrače putem interneta i uživo da puste utakmicu Nerazzurima. Zašto? Zbog mržnje prema gradskom rivalu Romi. Naime, nakon Tottijevih provokacija na račun Lazijevih fanova, želja za porazom od Intera i upropaštavanjem izgleda Rome za osvajanjem naslova bila je velika.

Iako su Reja i njegovi nogometaši tvrdili uoči utakmice kako o puštanju utakmice nema ni govora, poraz Lazija ipak se dogodio, a pogotke Intera rimski navijači slavili su euforično. Mourinhova momčad došla je do vodstva u 45. minuti, kada se Samuel ubacio u napad pa glavom sigurno zabio. Konačnih 0:2 postavio je Portugalac Motta u 70. minuti.

Na tablici Serie A dva kola prije kraja Inter ima 2 boda prednosti ispred Rome, a Lazio 5 bodova prednosti ispred Atalante koja je u zoni ispadanja.