Nogometaši Rome pobijedili su na svom Olimpicu Atalantu 2-1 u nedjeljnom dvoboju 33. kola Serije A te pet kola prije kraja preuzeli prvo mjesto ljestvice od Intera...

Rimljani su se tako na čelu ljestvice našli prvi put nakon petog kola u sezoni 2007/2008.

Iskoristio je sastav Claudija Ranierija subotnji remi Intera kod Fiorentine (2-2), te pobjedom nad utopljenicima iz Bergama prestigao prvake za jedan bod (68-67). Za domaći su sastav pogodili Vučinić nakon velike pogreške domaćeg vratara i glavom Cassetti, kojem je asistirao Francesco Totti. Za goste je jedini pogodak postigao Tribocchi smanjivši na končanih 2-1 u 53. minuti utakmice.

Rimska je momčad pobijedila u pet posljednjih prvenstvenih dvoboja, a protiv Atalante odigrala 23. utakmicu uzastopno bez poraza. Posljednji su put izgubili 28. listopada na gostovanju kod Udinesea 2-1.

Svoju je priliku za približavanje Interu na samo bod zaostatka zato propustio Milan, koji je na svom San Siru jedva izvukao remi (2-2) protiv Catanije. Gosti su iz kontranapada poveli 1-0 i 2-0 i tim rezultatom dobili prvo poluvrijeme. Golovima u 48. i 80. minuti Marco Boriello donio je bod Leonardovu sastavu. Bio je to njegov 12. pa onda i 13. prvenstveni pogodak.

Lazio je do važne pobjede (3-2) došao na gostovanju kod Bologne, dok je Udinese upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni slavivši kod utopljenika Livorna (2-0). Antonio di Natale zabio je drugi pogodak za goste, što je bio njegov 23. pogodak u sezoni. Najbolji je strijelac lige.

Juventus je golom Chiellinija na torinskom Olimpicu pobijedio Cagliari 1-0, dok je ponovno sjajan dan za Palermo (3-1 kod kuće protiv Chieva) imao omaleni napadač Fabrizio Miccoli. Zabio je dva gola na utakmici popevši se na četvrto mjesto ljestvice strijelaca s 15 golova ukupno ove sezone. Prvi je pogodak za Palermo zabio argentinski reprezentativac Juan Pastore.

Od hrvatskih nogometaša Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta za Livorno, Mato Jajalo ušao je u igru u 85. minuti dvoboja u kojem je njegova Siena kao domaćin pobijedila Bari, dok je Igor Budan u 90. minuti zamijenio Palermova strijelca Pastorea.